17.5.2017 - 13:46

Talendisari pöörleb täistuuridel

Taas tiirleb mööda Harjumaa ja Põltsamaa võistlusradu tulevasi meistreid kasvatav laste hobikardisari auto24 TALENDID RAJALE. Neste panustab meie tulevikulootustesse, toetades populaarset kardisarja juba kolmandat aastat.

Talendisarjas osalemiseks ei ole tarvis omada isiklikku võidusõiduvarustust, kardist rääkimata. Kasutatakse kardikeskuste varustust ning karte, masinad loositakse võistlejate vahel välja iga võistlussessiooni tarvis kohapeal. Sarja eelmised hooajad on Eestile kasvatanud nii mõnegi tänase kardispordimeistri. Tänavune hooaeg aga pakub järelkasvule veelgi enamat, sest kaheksaetapilise sarja iga etapivõit tähendab võitjale ühtlasi ka võimalust osaleda TARK Racing’u ridades täismahus ühel Eesti meistrivõistluste etapil.

Hüppelaud kõrgemale

TALENDID RAJALE sarja korraldavad Eesti Autospordi Liit ja Eesti Kardiliit. “Talendisari on aastatega toonud rajale peaaegu 250 noort võidusõiduhuvilist ning on oluline, et annaksime korraldajatena neile parimad võimalused liikuda edasi järgmisele astmele,” ütleb Eesti Autospordi Liidu peasekretär Margus Kiiver.

Harilikult on sarjas osaleda saanud kuni 13aastased poisid-tüdrukud. Tänavu on vanusepiir aasta võrra tõusnud ehk osalema pääsevad kõik, kelle sünniaasta on 2003. a ja hilisem. Kuivõrd tegemist on suuresti algajatele mõeldud võistlussarjaga, ei tohi olla võistlejal olnud võidusõidulitsentsi enne käesolevat hooaega. Samuti ei pääse starti eelmistel hooaegadel esikolmikus lõpetanud võistlejad. Vähendatud on ajasõitude osakaalu – lisaks kiirele ringiajale loeb eelfinaalis nüüdseks ka finišikoht. Ikka selleks, et lapsed omavahel rohkem võidu sõita saaksid.

Ahvatlevad auhinnad

Sarja teiseks oluliseks eesmärgiks on ülitihedast konkurentsist üles leida need kõige säravamad talendid, keda suunata edasi osalema Eesti meistrivõistlustele. Nii ootabki talendisarja tänavusi etapivõitjaid ees täismahus osalemine ühel kardispordi Eesti meistrivõistluste etapil TARK Racing’u ridades võistlusklassis Mini.

Kui eelmisel 14etapiline sari Eestile piltlikult öeldes tiiru peale, siis tänavu on hooaeg märksa kompaktsem. Nagu öeldud, kuulub sarja kalendrisse 8 etappi.

Auto24 TALENDID RAJALE 2017 kalender:

1. Triobet 26.03.
2. Triobet 09.04.
3. LaitseRallyPark I 23.04.
4. FK Keskus 07.05.
5. LaitseRallyPark II 14.05.
6. Kuningamäe Põltsamaa 21.05.
7. Neste Harju Rally 28.05.
8. LaitseRallyPark III 11.06.

NB! Sarjast saab täpsemalt lugeda ja oma lapse võistlejaks registreerida www.auto24.ee/talendidrajale