Mootorikütused


Neste Futura – elujõud Sinu autole!

Neste Futura kütused tagavad bensiini- ja diiselmootorite puhtuse. Sinule tähendab see väiksemat kütusekulu, automootorile aga pikemat kasutusiga ja loomulikult suuremat jõudlust*. Seega töötab mootor just nii, nagu autotootja seda kavandas – vastupidavana.

Pole vahet, kas sõidad uue või vana autoga, Neste Futura kütused sobivad kõigile. Kütused on kumuleeruva toimega, mis tähendab, et mida kauem Sa Neste Futurat kasutad, seda kasulikum see Sinu autole on.

Neste Futura kütused on välja töötatud Soomes Porvoos, mis on üks tehnoloogiliselt arenenumaid ja samas mitmekülgsemaid rafineerimistehaseid terves Euroopas.

* - Pideval kasutamisel. Võrdlus lisanditeta kütustega.

 


Neste Pro Diesel – tõestatult maailma parim!
 

Suurima taastuvdiislikütuse tootjana oleme aastaid investeerinud sellesse, et tuua fossiilsete kütuste kõrval turule keskkonnasõbralikumaid kvaliteetseid alternatiive. 
Pro Diesel on ainus kütus, mis vastab ülemaailmse kütuseharta (World Wide Fuel Charter) rangeima, 5. kategooria nõuetele. Euroopa Liidu riikides kehtiv standard EN 590 seab kütustele miinimumnõudeid, mis on vajalikud vaid sõiduki garantiitingimuste täitmiseks. Autotootjate poolt allkirjastatud kütuseharta aga määrab rangeimad nõuded kütuste heitkoguste ja kvaliteedinäitajate osas.

Pro Diesel on ainulaadne kombinatsioon kõrgkvaliteetsest fossiilsest diislikütusest ning taastuvtoormest toodetud diislikütusest, sisaldades diislikütust Neste MY.

Pro Dieseliga tehtud katsed näitavad, et antud kütusel on olulised eelised nii keskkonna kui auto jaoks, sest see aitab vähendada süsinikdioksiidi jalajälge ning lisaks edestab see tavadiislikütust kümne olulise näitaja poolest.

Soome tehniliste uuringute keskuses VVT ja Tampere rakendusteaduste ülikoolis tehtud katsed näitasid, et Pro Dieselil on puhaste fossiilsete kütuste ees mitmeid eeliseid. Taastuvkomponenti sisaldav diislikütust vähendab kütusekulu, tagab suurema mootori võimsuse ning vähendab summutist väljapaiskuvate saasteainete nagu lämmastikoksiidi, süsivesinike ja tahkete osakeste hulka.

Neste Pro Dieselit toodetakse Neste rafineerimistehastes ning see on juba müügil ka Soomes, Lätis ja Leedus.

Neste Pro Diesel sobib kõikidele diiselmootoriga sõidukitele ja on 2017 mai lõpus saadaval 20. Neste iseteenindusjaamas Eestis. 

Rohkem infot Neste uuest diislikütusest Pro Diesel ja selle müügikohtadest Eestis: www.prodiesel.ee