Küsimused ja vastused

Mida kujutab endast uus Futura bensiin?

Uus puhtam Futura on uue põlvkonna kütus, mis vastab autokütustele esitatavatele rangeimatele nõuetele. Väheneb kütusekulu, auto mootor on puhtam ja seega on vähem ka ohtlikke heitgaase.  Uus kütus parandab ka mootori jõudlust ja suurendab selle võimsust.

Milleks on vaja puhtamat Futurat?

Neste on rohkem kui 30 aastat süstemaatiliselt tegelenud Futura bensiini kvaliteedi arendamisega. Futura bensiini lisaaine väljatöötamisega  on tegeletud nimelt Põhja-Euroopa tingimusi arvestades. Sõidukite kiired tehnilised arengud nõuavad ka parema kvaliteediga bensiini. Praegu on rõhuasetus väiksemal kütusekulul ja kütuse puhtamal põlemisel ning selle mõjul heitkogustele ja mootorite puhtusele. Uus Futura vastabki nendele nõudmistele.

Miks on kasulik kasutada uut puhtamat Futurat?

Tegu ei ole mitte ainult väiksema kütusekuluga, vaid teie auto mootor töötab palju tõhusamalt.  Uus Futura annab mootorile lisakaitse kulumise ja tahma/saasteainete suhtes, seega on mootori tööiga pikem. Niisiis, uus Futura pakub teile muretud ja puhtamalt läbitud kilomeetrid soodsamalt.

Kuidas uus Futura toimib?

Uue Futura tööpõhimõte seisneb mootoris hõõrdumise vähendamises. Bensiinisegu vähendab kolvide ja silindri seina vahelist hõõrdumist, moodustades mootori metallosadele õhukese kaitsekile. Seetõttu väheneb kütusekulu ning mootor suudab kütuses sisalduva energia tõhusamalt ära kasutada. Teiseks, määrdeaines mootori hõõrdumist vähendavad omadused paranevad ja õli head omadused säilivad  pikemaks ajaks.

Milline on uue Futura mõju heitkogustele?

Tänu väiksemale kütusekulule, tootes sisalduvale bioetanoolile ja et mootor on puhtam, vähendab uus Futura oluliselt süsinikdioksiidi heitkoguseid. Säästes ühe liitri kütust, väheneb süsinikdioksiidi heide 2,3 kg võrra. Lisaks CO2 vähenemisele vähenevad ka tahkete osakeste, süsivesiniku, lämmastikoksiidi ja vingugaasi heitkogused. Futurat regulaarselt kasutades on võimalik õhku saastavate auto heitgaaside koguseid oluliselt vähendada.

Kuidas mõjutab uus Futura mootori võimsust?

Futura 98E5 bensiin on õige valik, kui tahetakse, et mootori jõudlus ja selle võimsus oleksid paremad. Hõõrdumist vähendavad omadused, kõrge oktaanarvu tase ja suurem energiasisaldus tagavad, et mootor säilitab pöördemomendi ja töötab tõhusalt igas olukorras.

Kuidas on uue Futura funktsionaalsust testitud?

Uus puhtam Futura on välja töötatud koostöös Neste naftauuringute valdkonna teadlaste ja lisaainete tootjatega. Toode on läbinud kõik tavapärased labori-, mootori- ja sõidukatsetused.

Kas uus Futura sobib kõikidele bensiinimootoriga töötavatele ja hübriidsõidukitele?

Nii Futura 95E10 kui ka Futura 98E5 sobivad kõikidele autodele, peaasi, et oktaanarv oleks vastav sellele, mis on kirjas sõiduki tehnilises dokumentatsioonis. Futura 98E5 sobib eriti hästi hübriidautodele.

Kas uus Futura sobib ka väikemootoritele ja erikasutuseks?

Uus Futura sobib väikemootoritele  ja erikasutuseks, arvestada tuleb vaid tootja poolt antud kütusesoovitusega. Korralikes hoiustamistingimustes säilitab toode oma omadused kuni 1 aasta jooksul.

Kas enne uue Futura kasutamist tuleb karburaatorit või mootorit kuidagi seadistada?

See ei ole vajalik. Mootor töötab uue Futuraga korralikult.