Neste jälgitavuse töölaud

Neste jälgitavuse töölaud annab üksikasjalikku teavet meie palmiõli ja palmi rasvhapete destillaadi (PFAD) tarneahelate põhiaspektide kohta.

Meil ei ole õlipalmi istandusi ega palmiõli rafineerimistehaseid. Selle asemel hangime me hoolikalt valitud, vastutustundlikud tarnijad, kes on pühendunud sertifitseerimisele ja jätkusuutlikkuse põhimõtetele. Kogu palmiõli, mida oleme kasutanud, on alates 2007. aastast täielikult jälgitav istanduse tasemeni ja 100% sertifitseeritud alates 2013. aastast. 

PFAD on töötlemisjääk, mis moodustab väga väikese osa rafineerimistehaste kogutoodangu mahust. Selle tulemusena on PFADi tarneahel nii ulatuslik kui ka keeruline. Kõik meie poolt kasutatud PFADid on olnud jälgitavad vastavalt meie turgudel kehtivatele eeskirjadele. Alates 2017. aasta aprillist oleme töötanud selle nimel, et arendada jälgitavust kogu PFAD tarneahelas õlipalmiistandusteni, ning teinud selles töös märkimisväärseid edusamme.

 

Jätkusuutlikkus, mis on integreeritud meie igapäevategevusse

Meie ülemaailmselt hangitud jätkusuutliku taastuva tooraine laiaulatuslik portfell, sealhulgas palmiõli ja PFAD, võimaldab meil toota taastuvaid tooteid, mis aitavad meie klientidel ja ühiskonnal vähendada sõltuvust toornaftast ja vähendada kliimaheitmeid. Ulatuslik toorainebaas pakub paindlikkust, kuna see võimaldab meil vastata erinevate turgude ja klientide vajadustele.

Viimastel aastatel oleme keskendunud sellele, et suurendada jäätmete ja jääkide tooraine kasutamist. 2021. aasta esimesel poolel moodustasid need 92% meie iga-aastastest taastuvatest toorainetest kogu maailmas. Me jätkame ka muud liiki toorainete uurimist, et mitmekesistada meie tooraineportfelli veelgi enam. Loe lähemalt meie jätkusuutlikkusealaste jõupingutuste ja meie protsessi kohta tagada jätkusuutlikkus kõigi meie toorainete puhul.