Kuidas muutub Neste äpiga maksmine 01.01.2021?

Tarbijate mobiilimaksed muutuvad 01.01.2021, kui jõustub ELi makseteenuste direktiivi PSD2 (Payment Services Directive 2) nõue kliendi tugeva autentimise kohta. 

Seadusemuudatus eeldab, et edaspidi, näiteks e-poest ostes või mobiilirakendusega tankimise eest makstes, nõutakse kliendi tugevat autentimist. 

Seadusemuudatuse aluseks on nii kliendiandmete kui ka maksmise turvalisuse tagamine. Tugev autentimine võib sõltuvalt panga pakutud lahendusest tähendada näiteks ostmisel eraldi numberkoodi või tekstsõnumiga saadud koodi sisestamist. Oma panga pakutud lahendusega tasub tutvuda panga veebilehel, kasutades näiteks otsisõna „PSD2“.

Tugevat autentimist nõutakse

  • üle 30-eurose ostu puhul
  • alla 30-eurose ostu puhul vaid igal kuuendal korral

Kõik võrgu- ja mobiilimakseteenuseid pakkuvad ettevõtted, maksevahendajad ja osalised ei ole siiski veel valmis tegema seadusemuudatusest tulenevaid tehnilisi muudatusi. 

Mis muutub Neste äpiga makstes?

Kasutajakogemuse muudatustest teavitame jooksvalt.

Kuidas mõjutab muudatus maksmist makseautomaadis või Neste kütusekaardiga kassas?

Esialgu toimub Truck+ teenuse kasutamine Soome Neste kassaterminalis nagu varemgi ning ka Truck+ teenuse kasutamine jääb endiselt samaks. Tulevastest muudatustest teavitatakse veel eraldi nende kehtima hakkamise aja lähenedes.