Elektriauto laadimine Nestes – see on imelihtne!

Siit leiad levinuimad küsimused Neste MY taastuvenergia laadija kohta. 

Milline laadija on Neste Kadaka laadimisjaamas?

Neste Kadaka EV laadimisjaama on paigaldatud uuenduslikud Kempower-i laadijad. Laadija jagab dünaamiliselt vajalikku laadimisvõimsust samaegselt laetavatele autode vahel. 

Seda teeb laadimisjaam automaatselt, lähtuvalt autode arvust ja akude laetusest. Selline lahendus võimaldab vaba võimsust optimaalselt suunata just sellel autole, mis seda parajasti vajab ning suudab vastu võtta. Kasutuses oleva mudeli eeliseks on võimalus suurendada tulevikus laadimisvõimsust vastavalt tekkivale vajadusel kuni 300 kW-ni. 

Milline on Neste laadija laadimisvõimsus ja kiirus?

Neste kiirlaadija laeb võimsusega vahemikus 20-200 kW. 

  • Võimsusega kuni 200 kW neid elektriautosid mille aku pinge on 800 V. 
  • Võimsusega kuni 120 kW neid elektriautosid mille aku pinge on 400 V. 

Elektriauto laadimisvõimsuse ja seonduva laadimiskiiruse määravad auto aku parameetrid ning muud tingimused (välistemperatuur, aku laetuse tase, auto seadistused laadimiseks jne). Laadimiskiirus on tavaliselt suurim plusskraadidega (25-35 kraadi C) ja aku laetuse tasemega vahemikus 20–80%. Kiirlaadimine läheb kiiremini, kui akut ei ole täiesti tühjaks sõidetud ja akut ei pea tingimata ka täiesti täis laadima..

Mitu autot saab korraga Nestes laadida?

Neste Kadaka laadimisjaamas on 4 kohta auto samaaegseks laadimiseks.

Mitme laadijaga jaamas on peaaegu kindel, et  leidub vaba laadija ning pääsed oma autot laadima kohe.

Kuidas laadimise eest tasuda?

Laadimise eest saab tasuda Neste maksekaardi või pangakaardiga makseterminalis. Samuti alla laetud Neste mobiilirakenduse abil, kuhu saab lisada pangakaardi või Neste maksekaardi.

Milliseid elektriautosid saab Nestes laadida? 

Laadimisjaams on võimalik on laadida  täiselektrilisi sõidukeid, millele sobib CCS standardikohane pistik. CCS pistik on levinuim laadimispistiku standard kiirlaadimiseks Euroopas. Mõned vanemad elektriautod kasutavad aga kiirlaadimiseks CHAdeMO pistikut, mis Neste laadijaga ei ühildu.

Kas saan oma autot laadida ka Neste Soome kiirlaadimisjaamades?

Soomes on laadimiseks loodud mugav Neste jaamade taristu, mida järk järgult laiendatakse. Kõik Eesti kliendid saavad Neste jaamades laadimise eest tasuda Neste äpiga, makseautomaadis ka Neste maksekaardi või pangakaardiga.

Millest sõltub elektrisõiduki sõiduulatuvus?

Tasub meeles pidada, et tootja poolt elektrisõidukile pakutav sõiduulatus on saavutatav ainult optimaalsetes tingimustes ja teatud kiirusel. Külma ilmaga, eriti kui temperatuur on alla –5°C, väheneb aku jõudlus ja lisaks kulub auto salongi soojendamiseks tavapärasest rohkem energiat. Külmaga maanteekiirusel sõites võib elektriauto sõiduulatus väheneda peaaegu poole võrra. Pikemal reisil on selliseid sõiduulatuse muutusi tähtis teada laadimispauside planeerimiseks.