15.3.2016 - 0:09

Neste toob talendid kardirajale

Populaarne laste hobikardisari auto24 TALENDID RAJALE alustab neljandat hooaega ning laieneb üle-Eestiliseks. Juba teist aastat lööb Neste kaasa sarja kütusepartnerina, peaauhinnaks aga on ehtne võistluskart BirelART C28!

Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu ühisprojektina sündinud hobikardisarjas saavad võistelda kuni 13aastased lapsed, kel pole varem olnud võidusõidulitsentsi. Autospordi madalaima astme sari on end senise kolme hooaja vältel tõestanud tõelise talentide kasvulavana: kuni kolmandik täna Eesti kardispordi meistrivõistlustel osalevatest lastest on pärit just auto24 TALENDID RAJALE võistlussarjast.

"Kolm aastat tagasi sarja luues oli eesmärk anda noortele võimalus panna end proovile võimalikult lihtsal ning soodsal moel. Tänaseks on sari kenasti käima läinud, sealt sirgunud noortest on tulnud juba nii mõnigi Eesti kardispordi meister," märgib Eesti Autospordi Liidu peasekretär Margus Kiiver. "Kuid kõigist ei saa ega peagi saama võidusõitjaid, olulisem sellest on anda võimalikult laiale hulgale noortele edasi teadmine tehnikaspordi olemusest, rõhutades seejuures ohutuse esmatähtsust."

Sarja võistlusformaat on soodne ning lihtne: võistleja ei pea omama mingit varustust ning ühe etapi osavõtutasu on vaid 20 eurot. Lisaks põnevale võidusõidule aitavad Maanteeamet, Politsei- ja Piirivalveamet ja Lastekaitse Liit igal sarja etapil läbi viia õpetlikke töötubasid ohutu liiklemise ja eeskujuliku käitumise vallas.

Sarja 14 etapist lähevad arvesse 10 paremat tulemust, kusjuures igal võistlusel teenib päeva kiireima ringi sõitja lisapunkte NESTE Kiireima Ringi Karika arvestuses. Tegemist on boonuspunktidega, mis liidetakse sõitja tavapunktidele ning mis omakorda aitavad saavutada üldarvestuses võimalikult head kohta. Hooaja jooksul enim kiiremaid ringe välja sõitnud sõitjat ootabki Neste poolt mängu pandud väärtuslik karikas.

auto24 TALENDID RAJALE 2016 võistluste käigus saavad lapsed tutvuda mitmesuguse võistlustehnikaga. Sarnaselt eelmise aastaga saavad kõik Laitses sõidetavast etapist osavõtjad proovida LaitseRallyParki paarisrajal kaardilugeja tööd ehtsa rallisõitja kõrval ehtsa ralliauto kõrvalistmel.

Mitmel etapil lööb kaasa ka Tallinna Tehnikaülikooli ning Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengite vormelitiim Formula Student Team Tallinn. Tutvustatakse tudengite poolt loodud vormeli tehnilisi üksikasju, lapsed saavad ehtsa võidusõiduauto rooli istuda ning päeva naelaks saab mõistagi tudengivormeli demonstratsioonsõit. Tudengivormeli tutvustamise üheks eesmärgiks on propageerida tehnikaharidust ning esitleda selle head taset Eestis.

Ehkki Talendi-sari on mõeldud eeskätt lastele, on igal võistlusel ette nähtud eraldi võistlussõit NESTE "Käbid ja Kännud" ka lapsevanematele, kes kvalifitseeruvad starti vastavalt enda ja lapse kiireimate ringide summeerimisel.

"Neste jaoks on oluline lisaks spordile ja tehnikaharidusele anda oma panus ka perekesksuse väärtustamisse. NESTE "Käbid ja Kännud" võidusõit on mõistagi teatud huumorijoonega, kuid annab kindlasti lapsele ja vanemale vahetu emotsiooni koos võistlemisest, ning miks ka mitte lihtsalt koos olemisest," ütleb Neste Eesti turundusjuht Risto Sülluste. "Seetõttu on meil hea meel olla auto24 TALENDID RAJALE partnerid sedavõrd mitmekülgselt."

Mõistagi on iga väikese hobikardisõitja üheks unistuseks proovida päris ehtsat võistluskarti. Suvisemate ilmade saabudes liigub sari Rapla kardirajale, mis sedapuhku võõrustab NESTE Rapla nime kandvat osavõistlust. Eriliseks muudab nimetatud võistluse esiteks asjaolu, et see sõidetakse Rapla valla juubelipidustuste raames. Teiseks saavad kõik lapsed just sel päeval teha pärast võistlust hobikartidel ka oma esimesed ringid päris ehtsa võistluskardi roolis.

auto24 TALENDID RAJALE esimene etapp sõidetakse juba 27. märtsil Triobeti kardikeskuses Laagris. Täpsem info ning registreerimine: www.auto24.ee/talendidrajale

auto24 TALENDID RAJALE võistluskalender:

27.03. Triobet Laagri I

10.04. Triobet Laagri II

24.04. LaitseRallyPark I

08.05. Kuningamäe Põltsamaa

15.05. FK Keskus Õismäe

22.05. Neste Rapla

29.05. MINI GP Tallinn

05.06. Honda Kuressaare

12.06. LaitseRallyPark II

19.06. Citroen Laagri

02.07. auto24ring (Pärnu)

17.07. Tartu GP

31.07. Rannarootsi GP (Haapsalu)

14.08. LaitseRallyPark III