Läänemeri on meie ainus meri, oluline kogu Baltikumile.

Läänemeri on üks saastatumaid meresid kogu maailmas. Selle päästmine on meie endi kätes!

Neste maailma ühe jätkusuutlikuma ettevõttena kutsub kõiki kliente Eestis, Lätis ja Leedus andma oma panust puhtamasse merekeskkonda ning seda juba teist aastat järjest.

Kampaania toimub 1. juulist 31. augustini korraga kolmes Balti riigis, koostöös Neste Eesti, Neste Latvija ja Neste Lietuva ning keskkonnaorganisatsioonidega - Let’s Do It EstoniaRTU Teadus ja InnovatsioonikeskusNardymo Akademija.

Kuidas saad toetada?

Kui tangid Neste äpiga juulis ja augustis, eraldab Neste igalt sinu ostutehingult 10 senti Läänemere keskkonna parandamiseks.

Kampaania käigus kogutud raha läheb iga osaleva riigi partnerorganisatsioonile Läänemere keskkonna puhastamiseks ja parandamiseks. Kõik kohalikud organisatsioonid saavad üle Baltikumi kogunenud toetussummast võrdse osa.

2022 aastal toimunud kampaaniaga kogusime meie klientide kaasabil Läänemere toetuseks 30 739 eurot.

2023. aasta kampaania käigus 42 700 eurot.

Milline saab olema 2024. aasta toetussumma – sina otsustad!

Koos suudame rohkem!


 

Tegevused Läänemere keskkonna parandamiseks, mida organisatsioonid ette võtavad:

Jätkusuutlikkus – sügavalt juurdunud Neste igapäevategevusse

Meie eesmärk on luua oma lastele puhtam planeet. Oleme pühendunud sellele, et vähendada oma klientide kasvuhoonegaaside heitkoguseid 2030. aastaks vähemalt 20 miljoni tonni CO2e võrra aastas ja jõuda 2035. aastaks süsinikuneutraalse tootmiseni. Oleme seadnud konkreetse eesmärgi, et vähendada müüdud toodete kasutusfaasi heitkoguste intensiivsust 2040. aastaks 50% võrreldes 2020. aasta tasemega. Saavutame oma eesmärgid uute tööviiside, uute innovatiivsete tehnoloogiate ning koostöös oma tarnijate ja partneritega.

Loe lähemalt