5.10.2018 - 15:39

Kuidas külmaga diiselmootorit tööle saada?

Et talv ei saabuks ootamatult, tasuks ilmade jahenedes tankida külmakindlamat diislikütust, mis jõuab lähinädalatel tanklatesse. Eriti kehtib soovitus nendele diiselautodele, mida garaažis ei hoita.

“Suvine diislikütus sobib kasutamiseks kuni 0 kraadini. Kui õhutemperatuur langeb nullist madalamale, tasub diiselautode omanikel minna üle külmakindlamate kütuste kasutamisele. Rohkem on miinuskraadide eest kaitstud sõidukid, mida hoitakse garaažis, lageda taeva all seisvaid diiselautosid tuleks külmakindlama diislikütusega hakata tankima juba varem. Oluline on, et külma ilma kohalejõudmise ajaks oleks sobilik kütus paagis,” ütles Neste Eesti hulgimüügijuht Urmas Kuuse.

“Kuni sügisilmad kestavad, sobib kasutamiseks üleminekuperioodi diislikütus, mille külmakindlus on kuni -20 kraadi. Hiljemalt alates 1. detsembrist on tanklates müügil arktiline diislikütus,” rääkis Urmas Kuuse ning lisas, et täpset infot müügil oleva kütuse külmakindluse kohta saab kütusemüüjalt. 

Neste alustab külmakindlamate kütuste laialivedu oktoobri teisel nädalal. Kuni -20-kraadise külmakindlusega üleminekuperioodi diislikütus jõuab tanklatesse sõltuvalt asukohast 1-3 nädala jooksul. Novembri alguses hakkab Neste Eestisse tarnima arktilist diislikütust, mis vastab talvistele kütusenormidele.

Urmas Kuuse sõnul müüakse talvel Eestis peamiselt kahte sorti diislikütust. “Eestis müüdava talvise diislikütuse klass 1 külmakindlus on kuni -26 kraadi ning klass 2 diislikütus talub kuni -32-kraadist külma. Neste Eesti tanklates on talvel müügil vaid klass 2 diislikütus, lisaks talvine Pro Diesel, mille külmakindlus on kuni -37 kraadi.”

“Oktoobri teises pooles on miinuskraadid juba üsnagi tõenäolised, seepärast alustasime külmakindlamate kütuste laialivedu varakult. Kütused tarnime Neste Soome rafineerimistehastest Porvoost ja Naantalist,” lisas Urmas Kuuse.

Vastavalt seadusandlusele kehtib Eesti tanklates alates 1. oktoobrist suvise, talvise ja üleminekuperioodi diislikütuse müügiluba ning alates 1. detsembrist müüakse tanklates vaid talvist diislikütust. Nestest Neste kontsern toodab enamikku tähtsamaid naftatooteid ning on üks suurimaid taastuvtoorainel põhineva diislikütuse tootjaid maailmas. Soomes ja Baltikumis kuulub Neste jaamade võrku üle 1000 teenindus-, automaat- ja D-jaama. Eestis tegutseb Neste alates 1989. aastast ning jaamade võrku kuulub 61 iseteenindusjaama. 2017. aastal oli Neste suurim äriühingust maksumaksja Eestis.

Lisainfo:
Urmas Kuuse 
Neste Eesti hulgimüügijuht
Tel: 504 3051
E-post: urmas.kuuse@neste.com

Risto Sülluste
Neste Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht
Tel: 5096653
E-post: risto.sylluste@neste.com
risto.sylluste@neste.com