Tõeline Soome kvaliteet

Neste teeb koostööd maailma juhtivate ülikoolide ja teadusasutustega, et arendada välja tulevikukütuseid, mis oleksid parimad nii autodele kui ka keskkonnale. 2016. aastast alates on Neste investeerinud tulevikukütuste valdkonna teadusuuringutesse üle 40 miljoni euro ning leiutanud uue põlvkonna NEXBTL (Next Generation Biomass to Liquid) tehnoloogia biomassist vedelkütuste tootmiseks. Tänu sellele suudab Neste täna toota kütust enam kui kümnest 100% taastuvast toorainest, sealhulgas toidutööstuse jääkidest. Neste on taastuvtoorainest valmistatud diislikütuse tootmisel maailmas liidripositsioonil. Uue põlvkonna Neste Pro Diesel on täna müügil Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus.

 

Kütus, mida müüme Eestis, toodetakse Soomes, NESTE tehases Porvoos, kus keskendutakse eelkõige kõrgekvaliteedilise ja keskkonnasõbraliku kütuse tootmisele. Tehases on neli tootmisliini – kaks neist toodavad patenteeritud NEXBTL tehnoloogial põhinevat taastuvat diiselkütust. Porvoo tehas toodab üle 150 erineva toote ja nende komponentide, tehase töötlemisvõimsus on 13,5 miljonit tonni aastas – s.t. üle 10 korra enam kui Eestis aasta jooksul kütust tarvitatakse. NESTE tehased Porvoos, Rotterdamis ja Singapuris toodavad kõik kütust taastuvatest allikatest ning on keskkonnamõjude alaselt prestiižselt hinnatud – täitnud nii ISCC (International Sustainability & Carbon Certification) keskkonna jätkusuutlikkuse nõuded kui heaks kiidetud USA Keskkonnaameti (U.S. Environmental Protection Agency) poolt. 

 

Neste kütused tuuakse Soomest Eestisse laevaga. Muuga Sadama terminalist transporditakse kütus tanklatesse spetsiaalsete kütuseveokitega ning põhimõtted, mida järgime tootmises, järgime ka transportimises – ohutusnõuded ennekõike! Keskkonnasäästlikkus on Nestele oluline prioriteet. Vaid oma tooteid ise luues, tootes ja müües, on võimalik tagada kõrgeim kvaliteet terve tarneahela ulatuses meie tehasest kuni sinu autoni.

 

Nestel on Eestis 60 automaatjaama, kus on müügil Neste Futura 95 ja 98 bensiin ning diislikütus. Lisaks on paljudes tankates saadaval uue põlvkonna biolisandiga diislikütus Neste Pro Diesel. Neste Futura aitab kaitsta bensiini- ja diiselmootoreid saastumise eest – see omakorda vähendab kütusekulu, parandab mootori jõudlust ja pikendab sõiduki eluiga. Futura kütused sobivad nii uutele kui ka vanadele autodele – mida kauem neid kasutada, seda suurem on kasu. Neste Pro Diesel vastab maailma kütuseekspertide WWFC (World Wide Fuel Charter) kõige karmimatele nõuetele. Neste Pro Diesel säästab auto mootorit ning käivitab sõiduki ka kõige karmimates tingimustes. Kuni 5% väiksem kütusekulu, kuni 4% suurem jõudlus ja kuni 20% madalam heitgaaside hulk räägivad samuti enda eest.

Seetõttu julgemegi väita, et Neste Pro Diesel on parim diislikütus kõikidele sõidukitele ja mootoritele.