21.12.2017 - 14:25

Peatu, vaata, lehvita!

Volvo Trucks Estonia ja Neste Eesti on ühendanud jõud lastele suunatud liiklusohutusprogrammis „Peatu, vaata, lehvita!“. Õpetlik ja mänguline programm aitab lastel paremini mõista, kuidas olla veokijuhtide jaoks nähtavam.

Programmi „Peatu, vaata, lehvita!“ keskmes on liiklejate omavaheline austus ja tähelepanelikkus. "Just sellele viitame nii laste, noorte kui ka veokijuhtidega suheldes," kirjeldab Volvo Estonia turundusjuht Raili Riiberg. „Järgmise sammuna loodame lähemalt suhelda transpordiettevõtetega, et kõik osapooled saaksid panustada parema liikluskeskkonna tagamisse.“

Lihtne ja kõigile mõistetav

Suur osa liiklusõnnetusi saab alguse sellest, et jalakäijad või jalgratturid on liikluses hooletud ja veokijuhtidele halvasti nähtavad. Seepärast tugineb programm kolmel lihtsal, igaühele jõukohasele soovitusel: tänavat ületama asudes kõigepealt peatu, seejärel vaata hoolega ringi ja jälgi ümbrust ning lõpuks lehvita juhile ja veendu, et ta on sind märganud.

„Peatu, vaata, lehvita!“ sai alguse 2015. aastal ning tänaseks on programmis kaasa löönud juba ligikaudu 100 000 last 13 erinevast riigist. Eestis on Volvo üheks peamiseks partneriks Maanteeamet, 2018. aastast liitub programmiga ka Neste Eesti. Üheskoos on jõudu rohkem, et viia tänuväärne liiklusharidusprogramm võimalikult paljude lasteni.

Osaleda saad ka sina

„Peatu, vaata, lehvita!“ on mõeldud kõigile. Volvo Trucks Eesti kodulehel on võimalik programmiga lähemalt tutvuda ning samast saab alla laadida ka kõiki „Peatu, vaata, lehvita!“ koolitusmaterjale. Materjalid on tasuta ja sobivad kasutamiseks nii lapsevanematele kui ka pedagoogidele. Materjalid leiad siit  ning „Peatu, vaata, lehvita!“ videot saad vaadata siit