10.11.2020 - 8:00

Neste alustas arktilise diislikütuse laialivedu tanklatesse

1. detsembrist kuni järgmise aasta 28. veebruarini kehtib Eestis arktilise diislikütuse müügi kohustus. Täna alustas Neste arktilise diislikütuse laialivedu ning saadaval on ka pakasekindel taastuvtoorainest diislikütus.

“Järgmise kahe nädala ilmaprognoos ei nõua veel otseselt arktilise diislikütuse kasutamist, sellegipoolest oleme meie talve tulekuks valmis,” ütles Neste Eesti hulgimüügijuht Urmas Kuuse.

“Kui kellelgi on veel paagis suvine diislikütus, siis praegu on viimane aeg see lõpuni kasutada ning minna üle nüüd juba talvekütusele. Diisel on miinuskraadide suhtes erakordselt tundlik, juba praegu võib sõiduki käivitamisel olla probleeme, kui endiselt on suvine kütus paagis,” lisas Urmas Kuuse.

Sõltuvalt asukohast jõuab pakasekindel arktiline diislikütus tanklatesse 2 kuni 3 nädala jooksul. Hiljemalt 1. detsembrist on kõikjal Neste tanklates saadaval talvine Neste Futura diislikütus külmakindlusega kuni -32 kraadi ning Neste Pro Diesel külmakindlusega kuni -37 kraadi.

Fossiilse diislikütustega võrdselt pakasekindel on ka täielikult taastuvatest allikatest toodetud Neste MY diislikütus, mille tooraineks on toiduaine- ja kalatööstuse jäätmed ja jäägid. Neste MY külmakindlus on kuni -37 kraadi, kütus vastab kõrgetele EN15940 kütusestandardi nõuetele ning keskkonnaheide oma elutsükli jooksul on kuni 90 protsenti väiksem kui fossiilsel diislikütusel. Diiselautode omanikele tähendab see võimalust vähendada oma tegevuse mõju kliimasoojenemisele.

Pakendivaba talvine klaasipesuvedelik on tanklates kohal 

Tänaseks on kõik Neste klaasipesutankurid varustatud talvise klaasipesuvedelikuga, mille külmakindlus on kuni -20 kraadi. Tegemist on Neste oma garanteeritud kvaliteediga tootega Neste Voltera Citrus Ready, selle kasutamine hoiab ära tuhandete kanistrite sattumise prügisse.