21.12.2017 - 14:36

Neste aitab teil välismaalt käibemaksu tagasi saada

Neste Eesti AS alustas käibemaksu tagastuse teenuse pakkumist välismaal tehtud ostudelt. See muudab meie klientide töö mugavamaks ning säästab ajakulu välisriikidest käibemaksu tagasisaamisel.

Kõikides Euroopa Liidu riikides võib ettevõte riigile tasutavast käibemaksust maha arvata hangitud toodete ja teenuste hinnas sisalduva käibemaksu, et vältida käibemaksu
mitmekordset tasumist. Välismaal tehtud kulutuste eest saavad käibemaksu tagasi taotleda ka kõik käibemaksukohustuslasest Eesti firmad, mis pole samal ajal maksukohustuslased riigis, kus nad käibemaksu tagasi taotlevad (NB! Käibemaksu ei ole võimalik tagasi taotleda Saksamaalt, Šveitsist ega Kreekast).

Kolm võimalust käibemaksu tagasisaamiseks

Neste teeb oma klientidele käibemaksu tagastuse võimalikult lihtsaks ja läbipaistvaks, pakkudes selleks kolme võimalust. Esiteks: klient saab Neste poolt väljastatava käibemaksuarve alusel taotleda ise vastava riigi maksuametilt käibemaksu tagastust. Teiseks: klient saab Neste ärikliendihaldurite abil sõlmida lepingu käibemaksu kiirtagastuseks meie partneriga REMOBIS Refund Service C.V. Sel juhul tagastab REMOBIS käibemaksu 14 päeva jooksul pärast arve saamist otse kliendi kontole. Ning kolmandaks: klient saab Neste ärikliendihaldurite abil sõlmida lepingu käibemaksu tavatagastuseks meie partneriga REMOBIS Refund Service C.V. Sel juhul tagastab meie partner REMOBIS käibemaksu pärast seda, kui taodeldava riigi maksuametilt on tagastatav käibemaks väljastatud.

Tänu Neste ja REMOBIS Refund Service C.V. koostööle vabaneb Neste klient kütusearvete esitamisest maksutagastajale, selle töö teeb ära Neste Eesti AS. Kliendil on võimalik esitada ka kolmanda osapoole arveid otse meie partnerile, saades nii tagasi käibemaksu ka muudelt välismaal sooritatud ostudelt, milledele kehtib käibemaksu tagastamisõigus.

Kuidas protsess täpsemalt kulgeb?

Iga välisriigi kohta, kus olete eelneval kuul tankinud, väljastame ühe käibemaksuarve. Näiteks juhul, kui olete tankinud eelneval kuul Soomes ja Lätis, väljastame ühe arve Soome tankimiste kohta ja ühe arve Läti tankimiste kohta.

Neste poolt väljastatavatel käibemaksuarvetel on välja toodud ainult kütuseostud. Kliendile saadetakse igast arvest koopia, originaalid saadame REMOBIS Refund Service C.V. esindusse käibemaksu tagastuse alustamiseks. Soome tankimiste puhul kajastuvad meie käibemaksuarvetel Truck ja Express iseteenindusjaamades sooritatud ostud. Rohkem infot Soomes asuvate Truck ja Express iseteenindusjaamade kohta leiate siit

Neste Eesti AS deebet- ja krediitkaardid on toimivad kõikides riikides, kus töötavad meie tanklad. Lisaks Eesti tanklavõrgule seega ka Soome, Läti, Leedu ja Loode-Venemaa Neste tanklates. Välisriikides tankimiste puhul ei vaja kaart täiendavat registreerimist/aktiveerimist ja lisatasusid see meie klientidele ei tekita.

Huvi korral kaartide ja käibemaksu tagastuse teenuse vastu, võtke täpsema info saamiseks julgelt ühendust meie ärikliendi-müügimeeskonnaga. Otsetee Neste Eesti äriklientide müügiosakonda leiate siit