22.1.2020 - 11:45

Neste on kolmas kõige jätkusuutlikum suurettevõte maailmas

Neste on 3. kohal maailma jätkusuutlike suurettevõtete Global 100 nimekirjas. Ühtlasi on see Nestele kolmas kord olla esikolmikus ning ühtekokku 14. kord hoida kohta esimese saja hulgas.

„On au olla üks kõige jätkusuutlikumaid suurettevõtteid maailmas. Olukorras, kus väga paljud panustavad jätkusuutlikkusse, on oma koha hoidmine igal aastal järjest keerulisem. Meie eesmärk on luua tervislikumat planeeti meie lastele, mis on oluline teema täna kliimaprobleemide vastu võitlemisel. Selles väljakutses peavad osalema kõik. Ja hea ongi näha, et järjest rohkem ettevõtteid maailmas asetab jätkusuutlikkuse oma põhiväärtuste hulka,“ rääkis Neste president ja tegevjuht Peter Vanacker.

Global 100 nimekiri annab hinnangu suurettevõtete jätkusuutlikkusele ja seda koostab iga-aastaselt majandusajakiri Corporate Knights. Seekord analüüsiti nimekirja koostamise tarvis 7359 ettevõtet, mille tulud ületavad 1 miljardi USA dollari. Nimekirja aluseks on 21 mõõdikut ning pingerea moodustamisel võeti arvesse nii keskkonnanäitajaid kui ka ressursijuhtimist, personalijuhtimist, finantsjuhtimist, kuid hinnati ka tarnijate tegevust.

Corporate Knightsi järgi jõudsid Global 100 nimekirja suurettevõtted, kus jätkusuutlikkus on äritegevustes olulisel kohal ning konkurentsis ollakse edukad. Neste on esikolmikus tänu tööstuse jätkusuutlikkuse fookusele.

Viimasel kümnendil on Neste läbi teinud arvestatava muutuse: endise kohaliku kütuseettevõtja eesmärk täna on saada taastuvkütuste ja ringmajanduse valdkonnas globaalseks liidriks. Neste eesmärk on pakkuda transpordi- ja omavalitsussektorilelennundussektorile ning plasti- ja keemiatööstusele võimalusi muuta oma äritegevus jätkusuutlikumaks.

“Me töötame selle nimel, et meie kliendid saaksid kasutada lahendusi, mis võimaldavad neil vähendada oma tegevuse keskkonnamõju ning me panustame jätkuvalt ka globaalse plastiproleemi lahendamisse. Lisaks, koos oma partneritega töötame me edasi oma tootmise keskkonnasäästlikumaks muutmise nimel. Tahame olla tunnustuse väärilised ka järgmistel aastatel,“ lisas Vanacker.

Lisainfo: Corporate Knights’s Global 100 list 2020

Video Neste eesmärgist: Jätame puhtama planeedi meie lastele

Nestest

Neste kontsern toodab enamikku tähtsamaid naftatooteid ning on üks suurimaid taastuvtoorainel põhineva diislikütuse tootjaid maailmas. Soomes ja Baltikumis kuulub Neste jaamade võrku üle 1000 teenindus-, automaat- ja D-jaama. Eestis tegutseb Neste alates 1989. aastast ning jaamade võrku kuulub 62 iseteenindusjaama. 2018. aastal oli Neste suurim äriühingust maksumaksja Eestis.