3.4.2020 - 13:57

Neste aitab Toidupangal korvata hüppeliselt kasvanud kütusekulu

FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Viimastel nädalatel on Toidupanga väljasõitude hulk kasvanud pea 20 protsenti, sest toitu on tarvis koguda ning toimetada üha enamate abivajajateni. Et oluliselt suurem kütusekulu ei osutuks takistuseks toidu õigeaegsel laialiveol maakondadesse, otsustas Neste Toidupanka toetada tasuta kütusega.

Toidupanga juhi Piet Boerefijni sõnul kaotavad praeguses olukorras väga paljud inimesed töökohti või väga suure osa oma sissetulekust. “Nii satuvad inimesed toimetulekuraskustesse, mis tähendab, et Toidupanga toiduabi vajajate hulk kasvab iga päevaga. Tallinna Toidupanga lattu jõuab rohkem annetusi kui mujale ja meie kaubikud viivad seda laiali teistesse toidupankadesse üle Eesti, Narvast Hiiumaani. Kütust kulub meil palju ja Neste abi on väga tänuväärne,” ütles Boerefijn.

Neste Eesti juhi Dennis Antamo sõnul on Toidupanga rolli praeguses kriisiolukorras keeruline alahinnata. Eriolukorra tingimustes on vabatahtlike abiorganisatsioonide nagu Toidupank töö erakordselt tähtis, et kõik pered saaksid toidetud nii linnas kui ka maal. Seepärast otsustasimegi aidata Toidupangal katta järsult kasvanud kütusekulu,“ ütles Antamo. Neste tanklate võrgustik võimaldab ligipääsu annetatud kütusele kõikides maakondades, kus Toidupanga autod toimetavad.

Dennis Antamo avaldas lootust, et praegune kriis paneb inimesed rohkem mõtlema oma igapäevasele tarbimisele. „Sageli on meil harjumus osta rohkem, kui süüa jaksame, mistõttu osa toitu läheb raisku, selle asemel, et jõuda nendeni, kes seda tegelikult vajavad. Sarnane on lugu ka toiduainetööstusega, kus tekkivate jääkide hulk on muljetavaldav. Neste üks suuremaid tehnoloogiarendusi on võimekus toota toiduainetööstuse jääkidest ja jäätmetest kvaliteetset kütust, mistõttu teame, et värske toit ei pea minema prügisse,“ selgitas Antamo.

Kõik, kes soovivad toidupankade tööle kaasa aidata, on oodatud seda tööd püsivalt toetama. Annetada on võimalik annetuskeskkonna armastanaidata.ee kaudu või helistades regulaarselt Eesti Toidupanga annetustelefonidele:

900 9005 – annetad 2 eurot

900 9010 – annetad 8 eurot

Kontakt:
Liina Peäske
Kommunikatsiooni- ja projektijuht
+372 5657 0525
liina@toidupank.ee