21.9.2017 - 0:00

Meeskonnamängija Dennis Antamo

Alates 1. septembrist asus Neste Eesti peadirektorina tööle mitmekülgne ja energiline mees, kel kütuseäri kõrval tihedad seosed ka golfi ja jalgpalliga. Saage tuttavaks: Dennis Antamo.

Nestes on Dennis Antamo veetnud viimased seitse aastat. Seni juhtis ta müügidirektorina Neste kontserni kliendihanke osakonda Marketing and Services divisjonis Soomes, veelgi varasemast on tal aga varuks aastatepikkune töökogemus Soome pangandussektorist. Nestes töötamine on Dennise sõnul tõsine väljakutse, sest tegemist on ennekõike omanäolise ning ambitsioonika ettevõttega.

Pikalt ette vaatav mõtteviis

„Neste tähendab kõrgeimat kvaliteeti, klientidele pühendumist ja usaldusväärseks partneriks olemist, professionaalsust alati ja kõikjal ning ajas kaugele ette vaatavat mõtteviisi,“ sõnab Dennis. Ise näeb ta ajas näiteks viis või kümme aastat ette vaadates Nestet Läänemere regiooni kindla turuliidrina, aga ka parima eeskuju ning teenäitajana keskkonnasõbralikemate autokütuste väljatöötamisel ja kasutuselevõtul.

Juba täna on Neste üks juhtivaid taastuvtoorainel põhineva diislikütuse tootjaid ning üks suurimaid jäätmetest ja jääkidest taastuvkütust tootvaid ettevõtteid maailmas. 

Edukas ettevõte tähendab ka tublisid inimesi ja head meeskonda. See omakorda loob eeldused heale töökeskkonnale ja –atmosfäärile. Millised on Neste Eesti uue juhi kolm peamist põhimõtet kolleegide innustamisel? „Avatud diskussioon. Koos tegemine ja ühiselt tegutsemine. Heade töötulemuste väärtustamine,“ loetleb Dennis. Et Neste Eesti arendamise kõrval on tema teine põhiroll ka koostöö tugevdamine teiste Neste kontserni tegevuspiirkondadega Baltimaades, Loode-Venemaal ja Soomes, ootavad Dennist ja tema meeskonda ees tegusad ja põnevad ajad.

Golf, jalgpall ja bensiin

Oma eraelus on Dennis kirglik spordisõber. Ta elab kaasa mitmele spordialale, mängib vabal ajal meelsasti golfi... ja on ühtlasi „paberitega“ ehk FIFA rahvusvahelise kategooria jalgpallikohtunik!

Ehkki esmapilgul ei paista golfimängul, jalgpallil ja kütuseäril just kuigi palju ühiseid jooni olevat, leidub neid Dennise hinnangul siiski. Ning tema sõnul on kütuseäris tegutsedes nii golfist kui jalgpallist ka üht-teist õppida. „Golfimäng soosib ühele konkreetsele asjale, fookusele keskendumise võimet,“ ütleb Dennis ja „maandub“ ühe oma suurima kire, jalgpalli juurde. „Esiteks – nagu jalgpallis, ei tohi ka äris vaimselt kunagi alla anda, murduda,“ loetleb ta jalgpalli ja äri ühiseid nimetajaid. „Teiseks: edu saab alguse meeskonnaliikmete omavahelisest koostööst. Ja kolmandaks: meeskond on alati tugevam kui üksikindiviid.“

Rallispordist, Eestist ja eestlastest

Nestega jalgpallist märksa tihedamalt seotud valdkond on aga autosport, eriti ralli. Ning kuna Soomest on aegade jooksul võrsunud mitmeid rallimaailma tippe, on see ala soomlastele ja sealhulgas mõistagi ka Dennisele, vägagi südamelähedane. Kui hetkel on soomlastel autoralli maailmameistrivõistlustel enim põhjust pöialt hoida Jari-Matti Latvalale, siis eestlased jälgivad hinge kinni pidades meie oma poisi, Ott Tänaku tegemisi.

Kumb on Dennise hinnangul parem sõitja? „Mõlemad on tõeliselt head,“ märgib Dennis, ent jääb nutikalt diplomaatliseks: „Aga ütleme nii, et Jari-Matti on Soome parim ja Ott Tänak Eesti parim rallimees.“

Dennise teadmised Eestist ja eestlastest ei piirdu muidugi vaid ralli ja Neste rolliga siinsel kütuseturul. „Eesti on innovaatline ja digitaalselt väga kõrgelt arenenud ühiskond,“ ütleb ta. „Ning eestlased on väga sõbralikud, abivalmid ja oma kultuuripärandi üle õigustatult uhked inimesed.“