22.10.2016 - 15:07

Alustasime arktilise diislikütuse vedu jaamadesse

Oleme tõeliseks talveks valmis! Alates 22.10.2016 alustasime arktilise diislikütuse vedu Neste jaamadesse. Kütuse külmataluvus on vähemalt -32 C.  Sõltuvalt läbimüügist on samasugused näitajad jaamade mahutites ühe kuni kolme nädalaga. Sellest annab jaamas märku tankuril olev kleebis "Talvine".

Vastavalt Eesti seadusele tuleb detsembri algusest veebruari lõpuni tanklates müüa talvist diislikütust, mille külmataluvus on vähemalt -26,0 C (külmfiltri ummistuspunkt).

Külmfiltri ummistuspunktiks loetakse hetke, mille juures külmaga kütuses moodustunud parafiinikristallid ummistavad kütusefiltri. Teoreetiliselt on kütust võimalik kuni antud temperatuurini kasutada, praktikas aga loevad veel lisaks mitmed tegurid: sõiduki ja kütusesüsteemi ehitus, veepiisad või mustus kütusefiltris jne.

Ekstreemseid ilmastikuolusid sh väga madalaid temperatuure esineb meie laiuskraadil harva. Sellistel päevadel peaks igaks-juhuks rohkem aega varuma, et õigeks ajaks soovitud sihtpunkti jõuda. Auto käivitumist külmaga mõjutavad oluliselt ka aku seisukord ning mootoriõli valik ja sageli jääb sõit sõitmata just viimatimainitute kehva konditsiooni tõttu. Et ilmade külmenedes ebameeldivaid üllatusi vältida, võiks iga diisliauto omaniku sügiseste tegevuste nimekirja kindlasti kuuluda ka talve-eelne auto ülevaatus.

Kõik meie kütused tarnitakse Soomest, Neste rafineerimistehastest Porvoos ja Naantalis ning kütuste kvaliteedis ja külmakindluses võivad kõik meie kliendid endiselt kindlad olla.

Mine talvele julgelt vastu!

Sinu Neste Eesti