23.1.2019 - 11:44

Neste on maailma kolmas kõige jätkusuutlikum ettevõte

Neste saavutas Corporate Knights'i 2019. aasta kõige jätkusuutlikumate ettevõtete Global 100 nimekirjas kolmanda koha. See on teine kord, kui Neste jõuab selles nimekirjas esikolmikusse. Samuti tähistab see ettevõtte 13. järjestikust arvamist Global 100 nimekirja. Neste on ühtejärge sellesse nimekirja kuulunud kauem kui ükski teine energiaettevõte maailmas.

„Meil on hea meel kuuluda maailma 100 kõige kestlikuma ettevõtte hulka. Oleme selle eest väga tänulikud. Samuti on meil au olla juba teist korda järjest valitud esikolmikusse. Nii kõrget tunnustust ei saa kunagi pidada enesestmõistetavaks, sest kõik maailma parimad ettevõtted seavad aasta-aastalt suuremaid eesmärke ja parandavad oma tulemusi. Meie kõrge koht näitab, et Neste arendab oma kestlikkust õiges suunas ja et meie töötajad loovad väga innukalt meie lastele tervislikumat planeeti,” ütleb Neste president ja tegevjuht Peter Vanacker.

Corporate Knights'i sõnul on Neste jätkuvalt maailma juhtiv energiaettevõte. Nestel on oma valdkonnas juhtiv roll keskkonna säästmisel, millele lisandub suurepärane uuendusvõime ja juhatuse liikmete sooline mitmekesisus.

Lisaks sellele, et Neste on nimekirjas parim energiaettevõte, on Neste tänapäeval tuntud selle poolest, et on traditsioonilisel viisil nafta töötlejast ümber kujunenud maailma juhtivaks taastuvtoorainest toodete tootjaks. Neste aitab transpordi ja linnade, lennunduse, polümeeride ja kemikaalidega tegelevatel klientidel nende äritegevust kestlikumaks muuta. Samuti on Neste juhtiv taastuvtoorainest toodete tootja ja arendaja.

„Jätkame oma ettevõtte ümberkujundamist. Seejuures on meil hea meel pakkuda ümberkujundamise vahendeid ka teistele kestlikkusele orienteeritud ettevõtetele, kes soovivad vähendada oma sõltuvust toornaftast ja piirata õhku paisatava heite kogust,“ selgitab Vanacker.

Global 100

Maailma Majandusfoorumi ajal Davosis välja kuulutatud Global 100 ettevõtted kuuluvad 1,3% tipptasemel kestlikkusnäitajatega ettevõtete hulka maailmas. Järjestuse määramiseks analüüsiti 7536 ettevõtet. Neid võrreldi teiste sarnaste üleilmse tööstuse ettevõtetega kuni 21 võtmetähtsusega tulemuslikkuse põhinäitaja alusel. Neid põhinäitajaid kaaluti vastavalt iga tööstusharu mõjuprofiilile (vt 2018 meetod). http://www.corporateknights.com/reports/global-100/