11.4.2019 - 11:43

Hiiumaa Neste tanklasse jõudis bensiin Futura 98

Aprillis hakkasid kütustele kehtima uued biolisandi nõuded ning sellega seoses alustab Neste Hiiumaal Futura 98 bensiini müüki alates tänasest.

“Seni sai Neste Hiiumaa tanklast bensiini 95, kuid uutele kütusenõuetele vastav kõrgema biokomponendi sisaldusega bensiin ei pruugi sobida kõigile vanemat tüüpi sõiduautodele ja aiatehnikale. Võttes arvesse klientidelt saadud tagasisidet, otsustasime hakata bensiin 95E10 asemel pakkuma Futura 98-t,” ütles Neste Eesti hulgimüügijuht Urmas Kuuse.

“98 sobib kõikidele bensiinimootoritele, see on mootorile tõhusam ja kütusetarbimine on väiksem. Neste on Futura 98 bensiini omadusi aasta jooksul parandanud, et vähendada mootorisisest hõõrdumist, mootorit paremini korrosiooni eest kaitsta ning kütus paagis säiliks kvaliteetsena neli korda kauem. Bensiin 98-le biokomponentide lisamise kohustust ei ole - see sobilik kütus kõigile autodele, aiatehnikale ja mootorratastele,” rääkis Urmas Kuuse.

Diiselautod saavad Neste Hiiumaa tanklast Futura D kütust, mis on kvaliteetne ja hoiab mootori puhtana.

Alates 1. aprillist kehtivad Eestis uued kütusenõuded, mis panevad tanklatele kohustuse müüa varasemast rohkem biokomponenti sisaldavaid kütuseid. Muutuvad ka kütuse märgistused. Bensiini 95 asemele tuleb 95E10, mis võib sisaldada kuni 10 protsenti biokomponenti. Bensiin 98-le biokomponendi lisamise kohustust ei ole. Infot kehtivate nõuete ja nende sõidukitele sobivuse kohta leiab veebilehelt www.biokytus.ee

Nestest

Neste kontsern toodab enamikku tähtsamaid naftatooteid ning on üks suurimaid taastuvtoorainel põhineva diislikütuse tootjaid maailmas. Soomes ja Baltikumis kuulub Neste jaamade võrku üle 1000 teenindus-, automaat- ja D-jaama. Eestis tegutseb Neste alates 1989. aastast ning jaamade võrku kuulub 61 iseteenindusjaama. 2018. aastal oli Neste suurim äriühingust maksumaksja Eestis. 

Lisainfo:
Urmas Kuuse
Neste Eesti hulgimüügijuht
Tel: 504 3051, urmas.kuuse@neste.com

Risto Sülluste
Neste Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht
Tel: 5096653, e-post: risto.sylluste@neste.com