21.12.2017 - 15:26

Uus aasta toob veokitele teekasutustasu

Alates 1. jaanuarist tuleb kõigi Eesti teedel sõitvate üle 3,5 tonniste veoautode eest maksta teekasutustasu. Tasu on ajapõhine ega sõltu läbitava tee pikkusest ning see tuleb maksta enne teeleasumist.

2018. aasta 1. Jaanuarist kehtima hakkava teekasutustasu määr sõltub veoauto (N2 ja N3 kategooria) ning selle haagise täismassidest, telgede arvust ja veoauto heitgaasiklassist. Kohustus on maksta nii Eesti kui ka välisriikides registreeritud veoautode eest.

Keda täpselt tasu puudutab?

Tasu maksmise kohustus on veoauto omanikul või vastutaval kasutajal, kui tema andmed on kantud liiklusregistrisse. Eestis kehtib ajapõhine tasu, mis annab õiguse liigelda Eesti teedel ostetud ajaperioodil. Läbitud kilometraaž tasu ei mõjuta. Oluline on meeles pidada, et tasu peab olema makstud enne teele asumist. Kui sõidetakse tasumata, siis on järelevalvel õigus teha trahvi nii veoauto juhile kui ka omanikule. Samuti võib järelevalve juhi tasu maksmiseni juhtimiselt kõrvaldada.  

Kus ja kuidas maksta saab?

Tasu saab maksta alates 2017. aasta 20. detsembrist. Kõige lihtsam on seda teha läbi veebilehe www.teetasu.ee. Info tasude määra kohta leiate siit. Samuti on võimalik tasuda Maanteeameti ning Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroode kliendiarvutis. Maksetoimingut saab teostada ka Narva, Luhamaa ja Koidula piiripunktide tollipunktides, kus on võimalik tasuda nii sularahas kui ka maksekaardiga. Kindlasti lisandub teekasutustasu maksmist võimaldavaid kohti (nagu näiteks tanklad) veelgi ning vastav info koondub ülalnimetatud veebilehele.

Veoautojuhi jaoks on kindlasti hea teada, et tasu maksmise kohta pole vaja teha väljatrükki ning sõitu võib alustada kohe peale õnnestunud makse sooritamist. Tasu maksmist saab kontrollida nii veoautojuht ise kui ükskõik kes veebilehelt www.teetasu.ee.

Allikas: Maanteeamet