17.5.2017 - 13:34

Uue põlvkonna diislikütus nüüd müügil!

Esimesena Eestis tõi Neste turule taastuvkomponendiga diislikütuse Pro Diesel, mis sobib kõikidele diiselmootoritega sõidukitele olenemata nende tootmisaastast ning vastab ka maailma rangeimatele kvaliteedinõuetele.

Maikuus suurematesse Neste iseteenindusjaamadesse müügile jõudva Pro Dieseli kasutajate kütusekulu on kuni 5% väiksem kui tavalise diislikütusega sõitjatel. Mootori võimsus paraneb Neste Pro Dieseliga sõitmisel kuni 4%, mootor kulub vähem ja selle tööiga on pikem. Ka tagab uus Neste Pro Diesel talvetingimustes sõiduki lihtsama käivitamise ning mootori parema töö kui tavaline talvine diislikütus.

Pro Diesel sisaldab vähemalt 15 protsenti taastuvtoorainest toodetud teise põlvkonna biokomponenti HVO ning see sobib kõikidele diiselmootoriga sõidukitele olenemata nende tootmisaastast. 

Neste Pro Diesel on ainus kütus, mis vastab ülemaailmse kütuseharta (World Wide Fuel Charter) rangeima, 5. kategooria nõuetele. Euroopa Liidu riikides kehtiv standard EN 590 seab kütustele miinimumnõudeid, mis on vajalikud vaid sõiduki garantiitingimuste täitmiseks. Autotootjate poolt allkirjastatud kütuseharta aga määrab rangeimad nõuded kütuste heitkoguste ja kvaliteedinäitajate osas. Seega võib õigustatult öelda, et Pro Diesel on nii-öelda ajast ees ning tegu on olulise sammuga Eesti kütuseturul.

Tehtud katsed näitavad, et Pro Dieselil on olulised eelised nii keskkonna kui auto jaoks, sest see aitab vähendada süsinikdioksiidi jalajälge ning lisaks edestab see tavadiislikütust kümne olulise näitaja poolest. Pro Diesel on ainulaadne kombinatsioon kõrgkvaliteetsest fossiilsest diislikütusest ning jäätmetest ja jääkidest toodetud taastuvdiislikütusest. Pro Dieselis vähendab kütuse koostises sisalduv taastuvtoorainetest valmistatud komponent kütuse heitkoguste hulka kuni 20 protsendi võrra.

Neste uue põlvkonna diislikütus valmib Neste rafineerimistehastes. Rohkem infot Pro Diesel kütusest ja selle müügikohtadest Eestis leiad: www.prodiesel.ee  

Kuigi järk-järguline taastuvenergia kasutamisele üleminek on keskkonna heaks oluline samm, saab keskkonnasäästlikkuse osas ära teha veelgi rohkem. Nii on Neste Eesti otsustanud  anda omapoolse panuse koristusaktsiooni „Teeme Ära“ tegevuse toetamiseks.

Neste Eesti ja „Teeme Ära“ esindajad on sõlminud koostööleppe, mille alusel toetatakse Pro Dieseli müügist järgmisel sügisel toimuvat maailmakoristusaktsiooni Let’s Do It! World Cleanup Day.