10.10.2019 - 10:00

Neste tõi Eesti turule täielikult taastuvtoorainest diislikütuse Neste MY

Neste tõi esimesena Eestis turule 100% taastuvatest allikatest toodetud diislikütuse. Uus kütus Neste MY Renewable Diesel ™ annab ettevõtetele ja autojuhtidele võimaluse vähendada oma tegevuse mõju keskkonnale.

„Selleks, et täita kliimaeesmärke, peame kasutama kõiki alternatiive. Täna on meie teedel ja tööstusettevõtetes kasutuses arvukalt diiselmootoriga sõidukeid ja tehnikat. Et muuta need mootorid rohelisemaks, pakume toimiva lahendusena välja diislikütuse, mida valmistatakse vaid täielikult taastuvaid tooraineid. Neste MY on kütuseturu uusim innovatsioon, alates tänasest on see saadaval ka Eestis,“ ütles Neste Eesti juht Dennis Antamo.

Neste MY kasutamine vähendab õhku paisatavate kasvuhoonegaaside hulka 90% ning see taastuvtoorainest kütus on sobilik kõigile diiselmootoritele, isegi neile, mille kütusepaagil on märk „no bio“.

„Kui segada seda diislikütust tavalisse fossiilsesse kütusesse või kasutada Neste MY-d iseseisva kütusena, annab see võimaluse ettevõtetele ja kodumajapidamistel reguleerida oma ökoloogilist jalajälge ilma mahukate investeeringuteta autoparki,“ lisas Dennis Antamo.

Neste MY-d toodetakse teise põlvkonna taastuvtoorainest diislikütusest HVO (Hydrotreated Vegetable Oil). HVO on säilimiskindel, külmakindel kuni -32 kraadi, ilma fossiilsele kütusele iseloomuliku lõhnata ning kasutatav ka iseseisva kütusena.

"Hea meel on hakata pakkuma Soomes toodetud täielikult taastuvtoorainest diislikütust alternatiivse võimalusena ka Eestis elavatele ja Eestist läbi sõitvate autojuhtidele. Meie kogemus üle lahe näitab, et tanklates, kus Neste MY kütus täna müügil on, valib keskkonnasõbralikuma diislikütuse iga viies diiselmootoriga sõiduki juht,“ rääkis Neste teenuste ja turunduse äriüksuse asepresident Panu Kopra.

Neste on maailmas kolmas jätkusuutliku tööstusega suurkorporatsioon. 2018. aastal hoidis Neste keskkonnasäästlike tegevusega ära 7,9 miljoni tonni kasvuhoonegaaside õhku paiskamise.

Alates tänasest, 10. oktoobrist on Neste MY taastuvtoorainest diislikütus müügil Tallinnas Neste Kadaka tanklas (Kadaka tee 60). Uue kütuse liitrihind on 1,89 eurot.

Loe Neste MY taastuvtoorainest diislikütuse kohta:www.nestemy.ee

 

Nestest

Neste kontsern toodab enamikku tähtsamaid naftatooteid ning on üks suurimaid taastuvtoorainel põhineva diislikütuse tootjaid maailmas. Soomes ja Baltikumis kuulub Neste jaamade võrku üle 1000 teenindus-, automaat- ja D-jaama. Eestis tegutseb Neste alates 1989. aastast ning jaamade võrku kuulub 62 iseteenindusjaama. 2018. aastal oli Neste suurim äriühingust maksumaksja Eestis.

Lisainfo:

Risto Sülluste
Neste Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht
Tel: 5096653
E-post: risto.sylluste@neste.com