16.10.2020 - 10:52

Neste mobiiliäpi kasutajate arv on kahekordistunud

Neste Eesti
Pressiteade
16.10.2020

2017. aastal tutvustas Neste oma tanklates mobiiliga maksmise võimalust, olles esimene Eestis. Täna  teatas ettevõte, et 2020. aasta jaanuarist septembrini on mobiiliäpi kasutajate arv kasvanud 117 protsenti ehk üle kahe korra rohkem inimesi maksab kütuse eest mobiilselt.

“Ka Eestis on kütuse ja klaasipesuvedeliku eest mobiiliga maksjate hulk aasta algusega võrreldes kahekordistunud. Äpi seniste kasutajate hulgas on samuti suurenenud mobiiliga maksmine. Põhjuseks on mugavus ning kestev koroona-olukord,” ütles Neste Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht Risto Sülluste.

Neste tellimusel viidi septembri lõpus Soomes läbi tarbijaküsitlus (1), mille järgi pea 40 protsenti soomlastest kasutab mobiili igapäevaselt online-ostude ja rahaülekannete tegemiseks. Mobiiliga maksmise põhjuseks nimetatakse lihtsust kõige rohkem alla 35-aastaste hulgas.

„27 protsenti nendest, kes küsitlusele vastasid, ülevad, et koroonaviirus on üheks põhjuseks, miks nad on hakanud mobiili peamise maksmisvahendina kasutama. Ligi 42 protsenti neist, kes varem auto tankimise eest mobiiliga maksid, ütlevad, et kasutavad seda nüüd sagedamini. Hiljutine World Payments Report (2) kinnitab, et digitaalsete maksekanalite kasutamine on 53 protsenti kasvanud kestva koroonaviiruse tõttu ning krediitkaardi omanikest tervelt kolmandik on lisanud kaardi oma mobiili ‘mobile wallet’ rakendusse. Ka Neste äpiga tagame turvalise ja mugava maksmise, mis vähendab kaardi ja sularahaga arveldamise vajadust,“ ütles Neste digitaalse arengusuuna juht Dennis Stolt.

Hiljuti lisasime Neste äppi ka emissioonikalkulaatori, mis annab kasutajatele võimaluse monitoorida süsinikujalajälge kütuse kasutamisel ning võrrelda taastuvkütuste ja fossiilsete kütuste kasutamise vahet. Idee uue mõõdiku lisamiseks tekkis, kui 2020. aasta alguses Neste äpi kasutajate küsitlusest (3) selgus, et 59 protsenti neist jälgib või on huvitatud oma sõiduki emissiooni suurusest.

Et tankida kütust mobiiliäpiga, tuleb sõita autoga tanklasse tankuri kõrvale, avada oma telefonis äpp, valida äpis tankuri number ja kinnitada makse. Seejärel tuleb väljuda autost, et tõsta tankimispüstol paaki ning alustada tankimist. Samal põhimõttel töötab ka klaasipesuvedeliku tankimine mobiiliga.

Neste äpi kasutamiseks on vajalik internetiühendus telefonis ning operatsioonisüsteemid alates iOS 13 ning Android 4.1. Äppi saab alla laadida App Store’ist ja Google Playst.  Äpi töökeeled on eesti, soome, inglise, rootsi, läti ja leedu keel.

Allikad:

(1) IRO Research Oy’s Tuhat suomalaista (Tuhat soomlast) tarbijaküsitlus viidi läbi ajavahemikus 22. Kuni 30. september 2020. Küsitlusele vastas 1000 soomlast üle riigi.

(2) Capgemini, World Payments Report 2020, millele oli 8604 vastajat globaalselt: https://worldpaymentsreport.com/

(3) Küsitlus viidi läbi Neste äpi kasutajate hulgas ajavahemikus 25. veebruar kuni 4. märts 2020, küsitlusel oli 419 vastajat.

 

Lühidalt Nestest:

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) loob ja arendab jätkusuutlikke lahendusi transpordi, äri- ja eratarbijate vajadustest lähtuvalt. Meie taastuvast toorainest tooted võimaldavad keskkonnateadlikel klientidel vähendada ökoloogilist jalajälge. Tootevalik on lai, pakume kvaliteetseid lahendusi ka lennundusele ja  plastitööstusele ning lisaks on Neste maailmas üks suurimaid taastuvtoorainel põhineva diislikütuse tootjaid. Meie püüd olla usaldusväärne koostööpartner, kelle teadmiste aluseks on laialdased teadusuuringud ja tootmisprotsessid jätkusuutlikud. Neste müügitulu oli 2019. aastal 15,8 miljardit eurot. Aastal 2020 tõusis Neste maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete Global 100 nimekirjas 3. kohale. Eestis tegutseb Neste alates 1989. aastast. Loe lisaks: neste.com

Kontakt:
Risto Sülluste
Neste Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht
Tel: 5096653, e-post: risto.sylluste@neste.com