26.1.2021 - 9:55

2021 Global 100: Neste on neljas kõige jätkusuutlikum suurettevõte maailmas

Neste jõudis 4. kohale maailma jätkusuutlike suurettevõtete Corporate Knights’ Global 100 nimekirjas. Ühtlasi on Neste püsinud Global 100 nimekirjas 15 aastat järjest, mis on kauem kui ükski teine energiaettevõte.

„Maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete tippu jõudmine on meie jaoks oluline tunnustus. Väga paljud töötavad selle nimel, et teha jätkusuutlikkuse alal suuri edusamme ning järjest rohkem on neid, kes on sidunud jätkusuutlikkuse oma ettevõtte strateegiate ja põhitegevusalaga. Seetõttu on sellesse nimekirja pääsemine igal aastal järjest keerulisem,“ ütles Neste president Peter Vanacker.

„Meie eesmärk on luua puhtam ja kestvama tulevikuga planeet meie lastele. See teadmine paneb meid igapäevaselt rohkem pingutama: teeme koostöös oma partneritega, et olla edukad maailma kliimakriisi mõjude vähendamisel, ning samuti jätkame me tööd oma tootmise jätkusuutlikumaks muutmise nimel,“ ütles Vanacker.

Global 100 on nimekiri, mida igal aastal koostab sõltumatu konsultatsioonifirma Corporate Knights. Avaldatud analüüsis on Corporate Knights hinnanud ühtekokku 8080 globaalse ettevõtte keskkonnategevuse tulemuslikkust, ressursijuhtimist, tööjõu- ja finantsjuhtimist, jätkusuutlikust tootmisest saadavat tulu, tarnijate tegevuse jätkusuutlikkust jne. Ettevõtted paigutati pingeritta 24 kvantitatiivse võtmenäitaja alusel.

„Neste on nimekirja eesotsas tänu väga headele näitajatele jätkusuutlikust tootmisest saadava tulu osas ning sellest tehtavate investeeringutega puhtasse energiasse,“ seisab Global Knightsi analüüsis.

Viimasel kümnendil on Neste läbi teinud arvestatava muutuse: kohaliku tähtsusega kütusetootjast on saanud globaalne liider taastuva tootmise ja ringmajanduse alal. Neste loob lahendusi, et võidelda kliimamuutuste vastu ja kiirendada ringmajanduse arengut. Ettevõte teeb koostööd klientidega transpordisektorist ja omavalitustestlennundusest ning plasti- ja keemiatööstusest, pakkudes neile võimalusi muuta nende äritegevus jätkusuutlikumaks.

Rohkem informatsiooni: Corporate Knights’ Global 100 list 2021

Nestest:

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) pakub lahendusi, mis aitavad võidelda kliimamuutuste vastu ja kiirendada üleminekut ringmajandusele. Meil on jätkusuutlik toorainebaas ümbertöödeldud plastiku ja teiste taaskasutatavate materjalide tootmiseks. Kasutame ära prügi ja jäätmeid, mida töötleme ümber taastuvkütusteks.

Oleme maailma juhtiv taastuvtoorainest diisli- ja lennukikütuse tootja. Arendame järjepidevalt oma tehnoloogiaid ning aitame võidelda plastireostuse vastu. Pakume erinevaid taastuvtoorainest tooteid ja ringmajanduse lahendusi, millega aitame oma klientidel vähendada kasvuhoonegaaside heidet. Aastaks 2030 on meie eesmärk vähendada kasvuhoonegaaside heidet vähemalt 20 miljonit tonni aastas.

Soovime saavutada süsinikuneutraalse tootmise aastaks 2035 ning lisada oma taastuvatest toorainetest tooteportfelli prügist toodetud plastiku. Meie tegevust on korduvalt tunnustatud Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksiga ja Global 100 maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete edetabelis. 2019. aastal oli Neste müügitulu 15,8 miljardit eurot ning 82% ettevõtte ärikasumist moodustas taastuvtoorainest toodang. Loe lähemalt: neste.com

Lisainfo: 

Risto Sülluste
Neste Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht
Tel: 5096653,
E-post: risto.sylluste@neste.com