9.9.2020 - 10:20

Eesti transpordiettevõte vähendab süsiniku jalajälge

Neste Eesti
Pressiteade
09.09.2020

Kiirtarnetele spetsialiseerunud transpordiettevõte AS HRX hakkab Eestis kasutama suuremas mahus taastuvtoorainest diislikütust, mis võimaldab ettevõttel kasvuhoonegaaside hulka vähendada kuni 90 protsenti*.

„Meie veokid läbivad aastas enam kui 2 miljonit kilomeetrit ning isegi kevadiste piirangute ajal olid meie masinad järjepidevalt liikvel. Nüüd säästab üks uudse kütusega sõitev veok aastas sama palju kasvuhoonegaase kui tekitab näiteks 60 lennureisi Barcelonasse või kui kütta sauna kaks korda nädalas 87 aastast järjest. Keskkonnasääst on märkimisväärne," ütleb HRXi juht Andres Leht.

Lehe sõnul on ettevõte järjepidevalt pingutanud keskkonnajalajälje vähendamise nimel. „Alles eelmisel aastal investeerisime rekordsumma uute ja säästlikumate masinate soetamisse. Meie jaoks on loodussõbralikuma kütuse kasutuselevõtt järgmine samm varem alustatud protsessis.”

Taastuvast toormest diislikütust toodetakse Neste tehnoloogiatega, kus tooraineks sobivad mistahes taimeõli jäägid ja tööstuses ülejäävate rasvade jäätmed. Sealhulgas kasutatakse Soomes ja Balti riikides Neste MY nime all müüdavat kütust tootes ära kogu saadaolevad loomse rasva jäätmed.

„Kliimamuudatuste mõju näeme me igapäevaselt nii autoaknast kui uudistest. Enda kogemustele põhinedes saame kinnitada, et suhteliselt kergelt on võimalik hakata vähendama oma tegevuse mõju loodusele ning järgnevate põlvede elukeskkonnale,” ütleb HRXi juht Andres Leht ning kutsub transpordiettevõtteid üles oma süsiniku jalajäljele suuremat tähelepanu pöörama.

„Kui soovime vähendada maanteetranspordis kasvuhoonegaaside heitkoguseid, tasub vaadata transpordiettevõtete suunas. Oluline on ka teada, et kõige lihtsam on transpordis süsiniku jalajälge vähendada, kui tankida sõidukeid taastuvast toorainest diislikütusega. HRX on oma valdkonnas oluline ettevõte, mistõttu on suurepärane toetada ettevõtet oma strateegiate elluviimisel Eestis," ütles Neste asepresident Joni Pihlström.

*) Taastuvtoorainest diislikütuse Neste MY tootmisel ja kasutamisel tekkiv kasvuhoonegaaside hulk on 90 protsenti väiksem kui fossiilsel kütusel. Emissiooni ja selle vähendamise metoodika arvutused on kooskõlas Euroopa Liidu taastuvenergia direktiiviga (2009/28/EÜ).

Lühidalt HRX-ist:

HRX on 1991. aastal asutatud logistikakontsern, mis tegutseb Baltikumis, Poolas, Rootsis ja Soomes. HRXi missiooniks on pakkuda kiireimat transpordilahendust oma klientidele Läänemere regioonis.

Lühidalt Nestest: 

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) loob ja arendab jätkusuutlikke lahendusi transpordi, äri- ja eratarbijate vajadustest lähtuvalt. Meie taastuvast toorainest tooted võimaldavad keskkonnateadlikel klientidel vähendada ökoloogilist jalajälge. Tootevalik on lai, pakume kvaliteetseid lahendusi lennundusele ja plastitööstusele ning oleme maailmas üks suurimaid taastuval toormel põhineva diislikütuse tootjaid. Neste püüd on olla usaldusväärne koostööpartner, kelle teadmiste aluseks on laialdased teadusuuringud ja jätkusuutlikud tootmisprotsessid. Neste müügitulu oli 2019. aastal 15,8 miljardit eurot. Aastal 2020 tõusis Neste maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete Global 100 nimekirjas 3. kohale. Eestis tegutseb Neste alates 1989. aastast. Loe lisaks: neste.com

Kontakt:

Martin Hanson
AS HRX turundusjuht
Tel: +372 57570720, e-post: martin.hanson@hrx.ee

Risto Sülluste
AS Neste Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht
Tel: +372 5096653, e-post: risto.sylluste@neste.com