27.9.2016 - 10:06

Talendisarja neljas hooaeg pakkus ohtralt põnevust

Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu laste hobikardisari auto24 TALENDID RAJALE pakkus sel hooajal taas sportlikku närvikõdi nii lastele kui nende vanematele.

Võistlussarja missioon on lihtne: tuua rajale ja autospordi juurde noored talendid ning selle ülesandega on edukalt hakkama saanud. Lisaks sadade laste tehnikaspordi juurde meelitamisele on sari senise nelja hooaja vältel viinud Eesti meistrivõistluste tasemele enam kui 30 noort võidusõitjat. Tänaseks on sarjast sirgunud koguni kolm kardispordi Eesti meistrit, regulaarseid tiitlivõistluste etapivõitjaid ning poodiumikoha taotlejaid on kümneid.

Vanemad koos lastega rajal

Tänavune hooaeg koosnes 14 etapist ning esmakordselt liikus sari Tallinna ümbrusest kaugemale. Võistluspäevil kohandati radadeks Pärnu, Tartu, Kuressaare, Laagri ja Haapsalu tänavad, spetsiaalsetel kardiradadel aga kihutati võidu Raplas ning Põltsamaal.

Auto24 TALENDID RAJALE sarjas võisteldakse kardikeskuste hobikartidel, mis võrdsete võimaluste loomiseks loositakse võistlejate vahel välja kohapeal. Sarja teeb unikaalseks see, et isiklikku võistlusvarustust omada ei ole tarvis. Võistluspäevad algavad ajasõitudega ning lõpevad põnevate finaalidega, kus selgitatakse välja etapivõitja.
 

Esimest korda sarja ajaloos said tänavu rajal käia ka lapsevanemad. NESTE Käbid & Kännud eriarvestuses peetud võidusõitude tarvis pidid vahetult enne võistluspäeva algust oma kiire ringi kirja saama lapsevanemad, neile aegadele liideti juurde laste ajasõitude kiireimad ringiajad. Saadud paremusjärjestuse alusel startisid lapsevanemad võistluspäeva lõpus septsiaalselt neile korraldatud finaalsõidus.

"Pereüritusena andis NESTE Käbid & Kännud võidusõit talendisarjale juurde mõnusa annuse ootusärevust, sest kunagi ei või ju ette teada, kas stardipositsiooni saavutamisel mängib suuremat rolli lapse või lapsevanema ringiaeg," märgib sarja peakorraldaja Helen Kenk. "Ehkki mõneti ootuspäraselt omandas formaat kiiresti isade-poegade võidusõidu nime, käisid rajal erinevates kombinatsioonides ka tütred ning emad."

Võistluskart lisas põnevust

Talendisarja üheks eesmärgiks on laste toomine pärisspordi juurde ehk osalema Eesti meistrivõistlustele, kust on sirgunud meie tänased parimad võidusõitjad eesotsas Marko Asmeri, Sten Pentuse, Kevin Korjuse, Jüri Vipsi ning Ralf Aroniga. On tõsiasi, et kes kord elus võistluskarti proovinud, sel hobikardi rooli enam tahtmist naasta pole. Seepärast peetigi Rapla võistluskardirajal tänavuse hooaja üks põnevamaid võistlusi - NESTE Rapla GP. Võistluse lõppedes said kõik lapsed erakordse võimaluse istuda ehtsasse võistluskarti ning proovida nõnda hobi- ja võistluskardi kiiruste erinevusi. Olgu öeldud, et see vahe on suur.

Auto24 TALENDID RAJALE 2016 hooaeg kujunes ülipõnevaks. 14 osavõistlusel oli kuus erinevat etapivõitjat, NESTE Kiireima Ringi auhinnad aga jagunesid nelja erineva sõitja vahel. Sarja üldvõitjaks tuli Randel-Erik Evestus, kelle arvele kogunes koguni seitse etapivõitu. Teise koha saavutas Marcel Peldes ning kolmanda Marten Ojapõld. Evestusele kuulus ka NESTE Kiireima Ringi karikas, sest päeva absoluutselt kiireima ringi sõitis ta välja samuti seitsmel etapil.

Auto24 TALENDID RAJALE peaauhinnaks oli ehtne võistluskart Birel, mille võitja saab koheselt osaleda Eesti meistrivõistlustel. Teise ja kolmanda koha omanikku ootab ees osalemine täismahus ühel Eesti meistrivõistluste etapil TARK Racing'u tiimi ridades.

Tutvu sarjaga lähemalt www.talendidrajale.ee