14.5.2020 - 12:00

Neste omandab ligipääsu märkimisväärsetele kogustele kasutatud toiduõlile USAs

Neste Eesti
Pressiteade
14.05.2020

Neste, mis toodab maailmas kõige rohkem taastuvtoorainest diislit ja lennukikütust, kasutades toorainena prügi ja jäätmeid, omandas 100-protsendilise osaluse USA ettevõttes Mahoney Environmental, mis kogub ja töötleb ümber kasutatud toiduõli.

Tehing toetab Neste püüdlusi ehitada üles globaalne prügi ja jäätmete tooraineplatvorm, mis rahuldaks maailma kasvavat nõudlust taastuvtoorainest toodete järgi. Samuti parandab see Neste konkurentsivõimelisust globaalsel prügi ja jäätmete tooraineturul.

Neste presidendi Peter Vanackeri sõnul on see oluline samm Neste kontserni kasvustrateegias. „Selle tehinguga saavutame me ligipääsu märkimisväärsetele kogustele kasutatud toiduõlile ning platvormile, millele rajada meie toorainega varustamise süsteem Põhja-Ameerikas,” ütles Vanacker.

Kasutatud taimeõli on üks rohkem kui kümnest toorainest, mis on Nestele kättesaadavad, et toota taastuvtoorainest diislikütust, keskkonnasõbralikku lennukikütust ja toorainet taastuvate polümeeride tootmiseks. Laiem toorainebaas loob eeldused suuremaks paindlikkuseks ning võimaldab Nestel tegutseda turgudest ja klientide vajadustest lähtuvalt. Ning sõltumata sellest, millist taastuvat toorainet kasutatakse, lõpptoodang on alati tippkvaliteediga.

Mahoney Environmental kogub kasutatud toiduõli restoranidest, hotellidest, spordikompleksidest ja lennujaamadest. Kogutud õlijääke eeltöödeldakse, mis muudab need taaskasutuskõlbulikuks toormeks ning seejärel on see võimalik uuesti toorainena kasutusele võtta.

Neste on 3. kohal maailma jätkusuutlike suurettevõtete Global 100 nimekirjas. Ettevõtte premium-klassi taastuvtoorainest tooted võimaldavad era- ja avaliku sektori ettevõtetel loobuda fossiilse kütuse kasutamisest, vähendada oma süsinikujalajälge ja saavutada oma keskkonnasäästlikkuse eesmärke. 

Faktid

2019. aastal Neste poolt toodetud taastuvtoorainest tooted aitasid vähendada kasvuhoonegaaside globaalset emissiooni 9,6 miljoni tonni võrra. See on sama palju kui eemaldada 3,5 miljonit sõiduautot teedelt üheks aastaks.
Nestele kuuluvad rafineerimistehased Singapuris, Rotterdamis ja Porvoos, kus toorainena kasutatakse laia valikut jätkusuutlikke materjale ning kus toodetakse Neste premium-klassi taastuvtoorainest toodangut, mida müüakse üle kogu maailma.
Neste teatas 1,54 miljardi dollari suurusest investeeringust Singapuri tehasesse, mis oluliselt kasvatab Neste MY taastuvtoorainest diislikütuse ja jätkusuutliku lennukikütuse  tootmismahtusid. 

Lühidalt Nestest:

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) loob ja arendab jätkusuutlikke lahendusi transpordi, äri- ja eratarbijate vajadustest lähtuvalt. Meie taastuvast toorainest tooted või maldavad keskkonnateadlikel klientidel vähendada ökoloogilist jalajälge. Tootevalik on lai, pakume kvaliteetseid lahendusi ka lennundusele ja  plastitööstusele ning lisaks on Neste maailmas üks suurimaid taastuvtoorainel põhineva diislikütuse tootjaid. Meie püüd olla usaldusväärne koostööpartner, kelle teadmiste aluseks on laialdased teadusuuringud ja tootmisprotsessid jätkusuutlikud. Neste müügitulu oli 2019. aastal 15,8 miljardit eurot. Aastal 2020 tõusis Neste maailma kõige jätkusuutlikumate ettevõtete Global 100 nimekirjas 3. kohale. Eestis tegutseb Neste alates 1989. aastast. Loe lisaks: neste.com

Kontakt:
Risto Sülluste
Neste Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht
Tel: 5096653, e-post: risto.sylluste@neste.com