5.4.2016 - 11:45

Neste Oil nimi muutub Nesteks

Täna 5. aprillil alustas Neste Eesti oma tanklate võrgus muudatustega, mille tulemusel vahetub senine Neste Oil nimi Neste vastu.

Loobumine sõnast „Oil“ sai alguse Neste kontserni otsusest möödunud aasta juunis ning see on loomulik samm ettevõtte arengus. Kuna taastuvatest ressurssidest toodetava kütuse osakaal kogumüügis kasvab kiiresti, ei vasta sõna “Oil“ enam ettevõtte kaasaegsele kuvandile.

Samm-sammult saavad uuendatud ilme kõik Neste 54 automaatjaama Eestis. Neste Oil nimi muudetakse Nesteks üheaegselt Eestis, Lätis, Leedus, Soomes ja Venemaal. Jaamade välises kuvandis muutub ainult logo, Neste Eesti juriidiline nimetus ning kontaktandmed jäävad endiseks. Uuendustööd Neste Eesti tanklates kestavad käesoleva aasta mai lõpuni.

Neste kontsernist lühidalt:

Neste on juhtivaid taastuvtoorainel põhineva diislikütuse tootjaid ning ühtlasi maailma suurimaid jäätmetest ja jääkidest taastuvkütust tootvaid ettevõtteid. Neste jätkusuutlik tegevus on leidnud äramärkimist Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksis, samuti Global 100 nimekirjas, mis hõlmab maailma kõige jätkusuutlikumaid ettevõtteid. Neste kontserni käive 2015. aastal ulatus ligikaudu 11 miljardi euroni.

Neste Eesti AS on üks suurimaid vedelkütuste jae- ja hulgimüüjaid Eestis kes alustas oma tegevust 1989 aastal. Kokku opereerib Neste Eestis 54 automaatjaamaga ning omab hinnangulist turuosa 24%. Maksu- ja Tolliameti andmetel oli Neste 2015. aastal suurim maksumaksja Eestis. Neste Eesti AS on kontserni Neste Oyj 100% tütarettevõte.

Lisainfo:
Risto Sülluste
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
Neste Eesti AS
e-post: risto.sylluste@neste.com