21.9.2017 - 0:00

Kvaliteet, ausus, usaldusväärsus

Mis teeb müügiesindajast väga hea müügiesindaja? Mille poolest on Neste eriline ettevõte kütusemaastikul ja miks peaksid kliendid just Nestet eelistama? Neile ja teistele küsimustele vastavad Neste Eesti uued äriklientide müügiesindajad Rene Post ja Alina Ioutsi.
 

Suvi tõi Neste Eesti meeskonda uusi särasilmseid inimesi! Varem logistikavaldkonnas töötanud Rene Post on kokku puutunud nii maanteevedude planeerimise kui ka globaalsete logistiliste tarneahelate juhtimisega, ehkki ülikooliteed valides eelistas ta hoopis inseneeriavaldkonda.


Alina Ioutsi on karastunud erinevatel müügiga seotud ametikohtadel telekommunikatsiooni- ja turvaettevõtetes ning õppinud ülikoolis haldus- ja ärikorraldust.

Mis muudab töö Nestes kahe noore inimese jaoks põnevaks väljakutseks ning kuidas uued äriklientide müügiesindajad Rene ja Alina oma ettevõtet iseloomustavad, selgub järgnevas intervjuus.

Millised kolm omadust teevad müügiesindajast väga hea müügiesindaja?

RENE: Järjepidevus, ausus ja kuulamisoskus. Inimestele jääb "müügimehest" sageli mulje kui pealetükkivast jutupaunikust. Tegelikult ei tahaks ma üldse kasutada sõna "müük" vaid pigem konsulteerimine. Konsultant peab olema järjepidev ja soovima ennast arendada. Siinkohal oleks ilmekas tsiteerida filmistaari ja võitluskunstide proffi Bruce Lee`d: "Ma ei karda meest, kes on harjutanud tuhandet lööki ühe korra, vaid meest, kes on harjutanud ühte lööki tuhat korda".

ALINA: Hea müügiesindaja peab olema hea suhtlemisoskusega aktiivne, sõbralik ja iseseisev inimene. Lisaks on väga oluline osata enda jaoks selgeks teha kliendi vajadused, et pakkuda just tema jaoks parimat lahendust.

Mille poolest on Neste tänapäeva kütuseäris eriline ja silmapaistev ettevõte?

RENE: Neste kui bränd on minu jaoks alati olnud kvaliteedimärk ja mul on hea meel, et Neste on võtnud suuna taastuvatest toorainetest kütuste tootmisele. Just see muudabki minu arvates Neste säravaimaks täheks kütusemaastikel.

ALINA: Neste paistab silma oma innovaatilisusega uue põlvkonna ja kvaliteetseimate kütuste väljatöötamisel.   Teise olulise märksõnana tõstaksin esile tankimismugavust ja tipptasemel klienditeenindust alati ning kõikjal.

Miks on töö Nestes huvitav väljakutse ning mis muudab selle töö meeldivaks?

RENE: Minu jaoks on huvitav see, mis on keeruline. Valin alati tee, mida teised ei julge või ei taha valida. Isegi kui see toob mulle negatiivse resultaadi, on see minu jaoks suurim õppetund mis on üldse võimalik saada. Just tihe konkurents ja keeruline turusituatsioon meie valdkonnas muudab mu töö minu jaoks väljakutsuvamaks. Rõõm on tõdeda, et Neste on loonud oma inimestele võimalused, tingimused ja keskkonna tulemuslikuks tööks, hindan kõrgelt ka ühtehoidvat kollektiivi ja enesearendusvõimalusi. 

ALINA: Lisaks kontoritööle pakub Neste palju töölähetusi ning enesearendamis- ja õppimisvõimalusi. Eriti meeldivaks muudab siin töötamise aga hea tööõhkkond. Alati on meeldiv tagasi minna sinna, kus sind oodatakse.

Millised on peamised põhjused, miks kliendid peaksid eelistama Nestet?

RENE: Esiteks Neste inimesed - olen oma lühikese elu jooksul aru saanud seda, et inimestevaheline suhe on üks olulisemaid asju ka ärisuhetes. Teiseks maailma paremaks muutev tulevikuplaan - toodame taastuvdiislikütust ja hoolime elukeskkonnast meie ümber. Kolmandaks ausus - me pakume enda jaamades ainult parimat kütust ja oleme riigimaksude tasumisel läbipaistvad. 

ALINA: Nestel on kolm peamist eelist, mille pärast kliendid meid eelistavad. Need on usaldusväärne kütus, mõistlik hind, kiire ja mugav teenindus.

Kuidas eelistate veeta vaba aega?

RENE: Tegelen erinevate sportlike tegevustega nagu pikamaajooks, orienteerumine, seiklussport jne. Paar korda aastas võtan ette ka pikemad pingutused, näiteks 100km ultrajooksu või 24h rogain-orienteerumise. Selliste pingutuste kaudu olen õppinud ennast tõeliselt hästi tundma, Kristuse ristilöömisega sarnanevaid valusid kogema, meelekindlust kasvatama ja rohkem hindama igapäevaseid väikeseid asju enda ümber. Olles suur loodusenautleja, eelistan alati looduses ja värskes õhus toimuvaid tegevusi linnamüras või spordisaalis rassimisele. Meeldib ka väiksemat sorti puutöö, aga sellega saan hakata ilmselt rohkem pensionipõlves tegelema. 

ALINA: Eelistan vabal ajal reisida, väga meeldib mulle ka mäesuusatamine.

Kas olite enne Nestes tööleasumist Neste kliendid?

ALINA: Olen alati eelistanud kvaliteetset kütust ja sel põhjusel olin tõepoolest Neste klient. Selles mõttes oli ka Nestesse tööleasumine minu jaoks omamoodi ja eriliselt huvitav.

RENE: Ei hakka siinkohal valetama ja ütlen ausalt, et tankisin oma autot seal kus juhtus.