Tankimisjuhend

Et muuta pangakaardimaksed veelgi turvalisemaks, viis Neste Eesti kõik oma makseterminalid 2018. aastal suvel üle uuele tarkvarale. Ranged turvanõuded lepiti kokku VISA/Master organisatsioonide ja pankade vahel. 

Neste klientide jaoks tähendas uuendus veelgi turvalisemaid ja mugavamaid makseid. Uuendustega kaasnesid senisest veelgi turvalisemad kaardimaksed, mugava viipemaksevõimaluse lisandumine pangakaardiga tankides, võimalus tankimisel valida kliendile sobivaim broneeringusumma ja seda kõikide pankade maksekaartide puhul. Uue põlvkonna motoriseerimata kaardilugejad, s.t kliendi kaarti enam automaatselt kaardilugejasse sisse ei tõmmata, vaid kaart jääb paistma ja seda saab alati makseterminalist välja võtta.

Kuidas Neste maksekaardiga tankida?

Neste kaarti ja kõiki magnetribaga kaarte loetake kaardilugejast välja tõmmates. Kaart tuleb sisestada makseterminali ja seejärel võtta uuesti välja. PIN-koodi ja tankuri valik tehakse pärast seda kui kaart on terminalist välja võetud. 

Kuidas pangakaardiga tankida?

Swedbank’i ja SEB pankade kaardiomanikud saavad ise valida oma ostu broneeringusumma. Broneeringusumma valik on vajalik selleks, et automaattanklas ei ole enne ostmist ette teada, missuguse summa eest reaalselt tangitakse. Seepärast ongi vaja enne tankimist broneerida teatud summa. Kui soovida tankida täispaaki, tuleb lihtsalt valida suurem broneeringusumma kui on auto paagi maht. Alati läheb kontolt maha vaid reaalne ost ja kui tankimine on lõpetatud, vabastab pank broneeringusumma ülejäägi.

Parim viis on jälgida makseterminali ekraanil olevaid juhiseid ja küsimuste korral helistada Neste klienditoe numbril 1424 (24 h).